Witamy w serwisie Oczyszczalnie Ogrodowe!   Zapraszamy do wypełnienia ankiety, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości zastosowania u Państwa systemu Oczyszczalnie Ogrodowe   Odwiedź międzynarodową stronę o Oczyszczalniach Ogrodowych: http://www.wastewatergardens.com/
Menu         
Strona Główna
Co to jest
oczyszczalnia ogrodowa
Ogrody dla czystej wody?
Budowa i zasada działania
oczyszczalni ogrodowej
Ogrody dla czystej wody
Efektywność
oczyszczania ścieków
Jak zbudować
oczyszczalnię ogrodową?
Najczęściej zadawane
pytania (FAQs)
Opinie o firmie
i naszym produkcie
Materiały do pobrania
Poznaj szacunkową
powierzchnię i koszt
Twojej oczyszczalni
Galeria
NOWA KATEGORIA (18.08)
Kontakt

Firmy i strony ogrodnicze-uslugi ogrodnicze-ogrody

Na czym polega obsługa i konserwacja oczyszczalni ogrodowej?

      Konserwacja oczyszczalni ogrodowych jest bardzo łatwa i tania. Nie są używane żadne elementy ruchome, które mogą się zepsuć lub które trzeba wymieniać, nie stosuje się też żadnych środków chemicznych. Jak w każdym ogrodzie trzeba sprawdzać poziom wody oraz kontrolować przyrost niechcianych gatunków roślin.

      Co 3 do 6 miesięcy należy płukać filtr zamontowany w osadniku gnilnym. Osady powinny być usuwane z osadnika, gdy ich objętość przekroczy połowę jego objętości - zwykle konieczność taka występuje co 10-15 lat.

      Na prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni nie mają wpływu środki chemiczne zwykle używane w gospodarstwach domowych, takie jak proszki do prania, płyny do mycia naczyń, itd., gdyż są one dezaktywowane w zbiorniku gnilnym. Jedynie szczególnie silne i stężone środki chemiczne oraz tytoń (z niedopałków papierosów) mogą obniżyć aktywność organizmów w złożu biologicznym.

2018 © Natural Systems, Dr Andrzej Czech
Sklep Ekologuj