Witamy w serwisie Oczyszczalnie Ogrodowe!   Zapraszamy do wypełnienia ankiety, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości zastosowania u Państwa systemu Oczyszczalnie Ogrodowe   Odwiedź międzynarodową stronę o Oczyszczalniach Ogrodowych: http://www.wastewatergardens.com/
Menu         
Strona Główna
Co to jest
oczyszczalnia ogrodowa
Ogrody dla czystej wody?
Budowa i zasada działania
oczyszczalni ogrodowej
Ogrody dla czystej wody
Efektywność
oczyszczania ścieków
Jak zbudować
oczyszczalnię ogrodową?
Najczęściej zadawane
pytania (FAQs)
Opinie o firmie
i naszym produkcie
Materiały do pobrania
Poznaj szacunkową
powierzchnię i koszt
Twojej oczyszczalni
Galeria
NOWA KATEGORIA (18.08)
Kontakt

Firmy i strony ogrodnicze-uslugi ogrodnicze-ogrody

Gdzie można zastosować oczyszczalnię ogrodową?

      Duża różnorodność gatunkowa roślin, mozaikowatość poletek i wielka powierzchnia kontaktu ścieków z mikroorganizmami sprawiają, że oczyszczalnie są również odporne na wahania ilości i składu ścieków. W przypadku braku ścieków przez dłuższy czas bakterie przechodzą w stan uśpienia. W razie zwiększonego dopływu ścieków następuje szybkie uaktywnianie się mikrobiologii złoża i jego dostosowywanie się do nowych warunków. Również większa niż zwykle ilość ścieków może być przerobiona z uwagi na dużą powierzchnię oczyszczalni i spore zdolności buforowe. W razie potrzeby lepszego oczyszczania ścieków wystarczy zwiększenie powierzchni oczyszczalni lub ponowne przepuszczenie raz oczyszczonej wody. Podobnie można postąpić w przypadku zwiększenia ilości ścieków, rozbudowy inwestycji lub przyłączenia dodatkowych dostawców ścieków. Takie właściwości oczyszczalni ogrodowych sprawiają, że mogą one oczyszczać różne rodzaje ścieków (bytowe, przemysłowe, rolnicze, odcieki z wysypisk) oraz znajdują zastosowanie w miejscach o nieregularnym odpływie ścieków (hotele, pensjonaty, bary i restauracje, budynki użyteczności publicznej, itd.). Mogą też być wykorzystane do doczyszczania ścieków opuszczających konwencjonalne oczyszczalnie i przekraczających dopuszczalne normy jakości.


Oczyszczalnia ogrodowa (Wastewater Gardens™) jest szczelna, nie powoduje skażenia gleby i wód gruntowych i nie wydziela przykrego zapachu. Można ją sytuować blisko domów i basenów.

Centrum konferencyjno-edukacyjne, Les Marronniers, Prowansja, Francja.
2018 © Natural Systems, Dr Andrzej Czech
Sklep Ekologuj