Witamy w serwisie Oczyszczalnie Ogrodowe!   Zapraszamy do wypełnienia ankiety, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości zastosowania u Państwa systemu Oczyszczalnie Ogrodowe   Odwiedź międzynarodową stronę o Oczyszczalniach Ogrodowych: http://www.wastewatergardens.com/
Menu         
Strona Główna
Co to jest
oczyszczalnia ogrodowa
Ogrody dla czystej wody?
Budowa i zasada działania
oczyszczalni ogrodowej
Ogrody dla czystej wody
Efektywność
oczyszczania ścieków
Jak zbudować
oczyszczalnię ogrodową?
Najczęściej zadawane
pytania (FAQs)
Opinie o firmie
i naszym produkcie
Materiały do pobrania
Poznaj szacunkową
powierzchnię i koszt
Twojej oczyszczalni
Galeria
NOWA KATEGORIA (18.08)
Kontakt

Firmy i strony ogrodnicze-uslugi ogrodnicze-ogrody

Jak to się dzieje, że oczyszczalnia ogrodowa funkcjonuje dobrze także w zimie?


Śnieg działa jak doskonała izolacja, oczyszczalnia ogrodowa nie zamarza w zimie.
      Najwięcej obaw u potencjalnych użytkowników wzbudza skuteczność oczyszczania ścieków w niskich temperaturach. Należy podkreślić, że oczyszczalnie z powodzeniem funkcjonują nawet podczas surowych zim. Wynika to z faktu, że ich sprawność nie zależy bezpośrednio od stanu wegetacji roślin. Pomimo ujemnej temperatury na zewnątrz, w złożu utrzymuje się stała temperatura około 30°C, optymalna dla funkcjonowania mikroorganizmów. Te stałe warunki zapewnione są dzięki:
  • izolacji, jaką tworzą uschnięte naziemne części roślin, warstwa śniegu i sucha warstwa wypełnienia ponad poziomem ścieków,
  • stałemu dopływowi świeżych ścieków o stosunkowo wysokiej temperaturze,
  • produkcji energii w procesach biochemicznych prowadzonych przez mikroorganizmy, które same zapewniają sobie stałe, optymalne warunki termiczne.
      Obniżenie sprawności oczyszczalni w okresie zimowym (wg badań, szacowane na ok. 20%) rekompensuje się na etapie projektowania przyjmując większą powierzchnię poletka. Pod uwagę brane są również lokalne warunki klimatyczne.

2018 © Natural Systems, Dr Andrzej Czech
Sklep Ekologuj